Inne nasze serwisy: Lipoliza  •  Mikrodermabrazja  •  Liposukcja  •  Manicure hybrydowy  •  Peeling kawitacyjny

Manicure japoński - Jak wygląda zabieg? Krok po kroku.

Osoby, które są zainteresowane poddaniem się zabiegowi nie mają dziś problemu ze znalezieniem salonu, który podejmie się jego wykonania. W żadnym wypadku nie powinniśmy jednak spieszyć się z podejmowaniem tego typu decyzji. Manicure japoński ujawnia nam maksimum swoich możliwości przede wszystkim wówczas, gdy jest wykonywany starannie przez osobę, która może pochwalić się pewną wiedzą na temat kosmetologii. Nie jest to przy tym zabieg zaliczany do najtańszych, warto zatem starannie przeanalizować ofertę przygotowaną przez co najmniej kilka salonów kosmetycznych, aby znaleźć naprawdę wartościowe rozwiązania budzące nasze zadowolenie.

Etapy manicure japońskiego krok po kroku

  1. Usunięcie przy pomocy kopytka wystających skórek (jeśli to konieczne).
  2. Zmatowienie płytki paznokcia w celu usunięcia warstwy tłuszczu zalegającej na paznokciu.
  3. Nałożenie i wmasowanie w paznokieć pasty bogatej w witaminy.
  4. Wmasowanie w paznokieć specjalnego pudru.

Sam zabieg składa się z kilku etapów, doświadczona kosmetyczka pamięta przy tym, aby nie pominąć żadnego z nich w trosce o bezpieczeństwo i atrakcyjność paznokci swoich klientów. Wszystkie czynności związane z właściwie wykonanym manicure japońskim muszą być przy tym poprzedzone dokładnymi oględzinami płytki paznokcia tak, aby możliwa stała się ocena stanu, w jakim się znajduje. Jeżeli paznokcie są bardzo osłabione, specjalista powinien odstąpić od wykonania zabiegu stosując wcześniej kurację wzmacniającą, bywa przy tym i tak, że jeszcze przed wykonaniem właściwego manicure japońskiego konieczne jest usunięcie przy wykorzystaniu kopytka szpecących paznokieć wystających skórek.

W kolejnym etapie zabiegu konieczne jest lekkie zmatowienie płytki paznokcia. Może się to wydawać nieco dziwne, zważywszy, że sam manicure japoński polega przede wszystkim na jej wygładzaniu i polerowaniu, nie powinniśmy jednak zapominać o tym, że na powierzchni płytki zwykle znajduje się cienka warstwa tłuszczu. Aby zabieg przyniósł rezultaty odpowiadające naszym oczekiwaniom konieczne jest jej usunięcie, to zaś jest możliwe przede wszystkim wówczas, gdy płytka paznokcia będzie lekko zmatowiona.

Dopiero w kolejnym etapie zabiegu na specjalną polerką nakładana jest pasta bogata w witaminy, zadaniem kosmetyczki jest zaś staranne wmasowanie jej w płytkę paznokcia klienta. Czas trwania tej części zabiegu jest uzależniony od indywidualnych cech paznokci, etap ten uznaje się bowiem za zakończony dopiero wówczas, gdy płytka paznokciowa zaczyna się błyszczeć. Nie wolno zapominać i o tym, że polerowanie musi następować w jednym tylko kierunku, w innym wypadku bowiem w czasie trwania zabiegu może dojść nie do poprawy stanu, ale do uszkodzenia paznokci.

Ostatni etap zabiegu to wmasowywanie specjalnego pudru, który również stanowi integralny składnik zestawu do manicure japońskiego. Puder może pojawić się na płytce paznokciowej dopiero wówczas, gdy jest ona idealnie gładka i błyszcząca, jeżeli zaś paznokcie sprawiają wrażenie zniszczonych, tę część zabiegu warto powtórzyć dwa lub trzy razy w ciągu tygodnia.

Menu boczne


Polub nas :)

Inne strony

Być może zaintereusją cię również witryny:

Jak schudnąć
Objawy ciąży

Reklama