Inne nasze serwisy: Lipoliza  •  Mikrodermabrazja  •  Liposukcja  •  Manicure hybrydowy  •  Peeling kawitacyjny

Co wchodzi w skład zestawu do japońskiego manicure?

Salony kosmetyczne, które wprowadzają do swojej oferty japoński manicure starają się, aby była to usługa wykonywana w pełni profesjonalnie. Niektóre ośrodki chwalą się między innymi tym, że materiały niezbędne do jego wykonania sprowadzają z samej Japonii, klientki godzą się więc na to, że taki zabieg może być znacznie droższy, niż ma to miejsce w przypadku konkurencyjnych gabinetów kosmetycznych.

Zestaw do manicure japońskiego

  • pasta P.Shine
  • puder P.Shine
  • zielona polerka – w celu wtarcia pasty
  • różowa polerka – w celu wtarcia pudru
  • plastikowa szpatułka - do nakładania pasty
  • dwustronny pilniczek - do skracania oraz matowienia paznokci przed wykonaniem zabiegu

Jeżeli rzeczywiście marzy nam się taki w pełni oryginalny japoński manicure, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy skorzystały z podobnej oferty. Jeżeli jednak zależy nam na tym, aby zachwycać pięknymi paznokciami bez konieczności ponoszenia przesadnie wysokich kosztów – możemy skorzystać z profesjonalnych materiałów, które nie pochodzą wprawdzie z Kraju Kwitnącej Wiśni, ale wcale nie są przez to mniej skuteczne.

Najważniejszymi elementami każdego zestawu do manicure japońskiegopasta i puder. Tę pierwszą nakłada się bezpośrednio na płytkę paznokciową, aby uzyskać jej oryginalny wygląd i niepowtarzalny blask, puder zaś wzmacnia efekt i jest wcierany już po zaaplikowaniu pasty.

Integralną częścią zestawu są jednak również polerki wykonane z delikatnej skóry jelenia. Profesjonalne zakłady zazwyczaj posługują się odrębnymi polerkami do wcierania pasty i pudru, ich niewłaściwe użycie może bowiem przyczynić się do tego, że nasz paznokieć straci zamiast zyskać na swojej atrakcyjności.

Zestaw obejmuje również specjalny dwustronny pilniczek. To z jego pomocą skraca się paznokcie tuż przed wykonaniem zabiegu oraz matowi się płytkę paznokciową, aby usunąć z niej nadmiar tłuszczu. Warto pamiętać, że stosowanie w tym celu zwykłego pilnika może przynieść skutki sprzeczne z zamierzonymi, naruszenie struktury paznokcia, które jest zazwyczaj konsekwencją takiego kroku sprawia bowiem, że manicure japoński przestaje być metodą prawdziwie naturalną.

Ostatnim elementem wchodzącym w skład profesjonalnego zestawu okazuje się być wykonana z plastiku szpatułka. To właśnie za jej pośrednictwem przed wykonaniem zabiegu odpycha się wrastające w paznokieć skórki, wykorzystuje się ją przy tym również do nakładania pasty i pudru na polerkę.

Menu boczne


Polub nas :)

Inne strony

Być może zaintereusją cię również witryny:

Jak schudnąć
Objawy ciąży

Reklama